Poland
Informacja_prasowa_Aon_Empower_Results_12_czerwca_światowy_dzień_pomocy_charytatywnej_w korporacji_Aon

Aon Empowers Results. 12 czerwca: światowy dzień pomocy charytatywnej w korporacji Aon

 
Międzynarodowa inicjatywa korporacji Aon na rzecz zakupu szczepionek dla dzieci z Mali


Warszawa, Polska, 12 czerwca  2014 r.

 
Z okazji światowego dnia pomocy charytatywnej, jakim w korporacji Aon (Aon plc) jest 12 czerwca 2014, pracownicy warszawskich biur Aon Hewitt, Aon Benfield i Aon Risk Solutions we współpracy ze Społecznym Domem Opieki Syrena na warszawskiej Woli
w biorą udział w globalnej akcji Aon, jaką jest praca na rzecz wsparcia społeczności lokalnych. Podobnie do pracowników Aon z innych krajów, gdzie Aon ma swoje biura, pracownicy Aon przeznaczają nieodpłatnie swój czas i zaangażowanie we wsparcie jednej ze 170 placówek pomocy, z którymi współpracuje Aon. 
Warszawscy pracownicy w tym dniu angażują się w pomoc dla domu opieki społecznej Syrena na warszawskiej Woli. Do ich głównych zadań należeć będzie konserwacja pomieszczeń domu opieki oraz czyszczenie powierzchni wewnątrz budynku.Globalny dzień pomocy charytatywnej jest bezpośrednio powiązany z kampanią społeczną Aon organizowaną we współpracy z Czerwonym Krzyżem: wszystkie akcje podjęte w tym dniu przez pracowników Aon mają na celu zbiórkę funduszy na zakup szczepionek przeciwko odrze i różyczce dla dzieci z Mali.

Dodatkowo, w ramach akcji w mediach społecznościowych za każdy stworzony przez pracowników Aon wpis dotyczący dnia pomocy charytatywnej firma przeznaczy 1 $ na zakup szczepionek. Celem akcji jest zapewnienie szczepionek dla 10 000 dzieci. Pracownicy Aon mają w ten sposób realną szansę na poprawę warunków życia ludzi z ubogich środowisk oraz zainspirowania do działania innych.
Sednem funkcjonowania korporacji w przestrzeni społecznej jest sposób, w jaki przyczyniamy się do pozytywnego rozwoju całej społeczności. W tym dniu nasi współpracownicy jednoczą się na rzecz tych, którzy znaleźli się w potrzebie w celu zapewnienia im lepszych warunków życia – powiedział Edward Stanoch, dyrektor zarządzający, członek zarządu Aon Hewitt w Polsce oraz szef europejskiej praktyki Talent.

Idea dnia pomocy charytatywnej w korporpacji Aon została szczegółowo opisana w Global Citizenship Report opublikowanym w 2014r. Znajduje się tam opis polityki CSR korporacji Aon oraz wszelkich akcji prowadzonych przez firmę i jej pracowników w ramach wsparcia społeczności lokalnych oraz akcji pomocowych.

Kontakt

Polityka odpowiedzialności społecznej korporacji Aon

Global Citizenship Report