Poland
Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017 | Aon Polska

Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017


Loading

Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report, opracowane przez Aon we współpracy z Ponemon Institute (wiodąca na świecie firma badawcza zajmująca się ochroną prywatności, danych i bezpieczeństwa informacji) porównuje poziom ochrony ubezpieczeniowej aktywów materialnych i niematerialnych. Przeprowadzone badanie wykazało, że organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie większe środki na ubezpieczenie rzeczowego majątku trwałego.

podział

Najważniejsze wnioski zawarte w raporcie są następujące:

  • Tylko 15 proc. potencjalnych strat w zasobach informacyjnych objętych jest ubezpieczeniem; prawie 60 proc. całkowitej wartości majątku trwałego objęte jest ochroną ubezpieczeniową
  • 38 proc. organizacji w EMEA poniosło w ciągu ostatnich 24 miesięcy szkodę cybernetyczną, przy pojedynczej szkodzie wynoszącej średnio 3,3 mln USD
  • Tylko 30 proc. przedsiębiorstw w EMEA jest "w pełni świadomych" prawnych i gospodarczych konsekwencji wynikających z ogólnego rozporządzenia UE w sprawie ochrony danych osobowych (GDPR / RODO)
  • 65 proc. organizacji w EMEA spodziewa się, że w ciągu najbliższych dwóch lat ich narażenie na ryzyko cybernetyczne wzrośnie.


Decydując się na komentowanie lub udostępnianie materiałów ze strony www.aon.pl poprzez media społecznościowe, wyrażasz zgodę na udostępnienie firmie Aon wybranych informacji dostępnych na Twoim profilu w mediach społecznościowych. Aby dowiedzieć się więcej na temat zbieranych informacji kliknij tutaj.

EMEA Cyber Risk Transfer Report

Kontakt