Poland
Budowanie zaangażowania pracowników

Budowanie zaangażowania w firmie

Jak sprawić, żeby zaangażowanie stało się faktem?

 

Making Engagement Happen to nasz autorski kompleksowy program budowania zaangażowania w firmach. Jest to mapa drogowa dla organizacji, które chcą osiągać wysokie wyniki biznesowe, mimo gwałtownie zmieniającego się rynku pracy oraz wyzwań, jakie stawia przed nimi zmienne otoczenie gospodarcze, technologiczne i społeczne.

Czym jest program budowania zaangażowania - Making Engagement Happen? 

Badania pokazują, że zaledwie 20% firm, które prowadzą badania zaangażowania pracowników, potrafi skutecznie przekuć wnioski w rzeczywiste działania, tak aby osiągać lepsze rezultaty biznesowe. Jako firma zajmująca się doradztwem HR, w oparciu o nasze długoletnie doświadczenie stworzyliśmy program, który sprawia że zaangażowanie pracowników staje się faktem. 

Making Engagement Happen

Na program Making Engagement Happen składa się sześć elementów, które według Aon Hewitt są kluczowe dla skutecznego wdrożenia koncepcji angażującej organizacji.  Są to:

  • Diagnoza organizacji – badanie zaangażowania w grupach pracowników i audyt organizacji pod kątem wyzwań biznesowych i celów strategicznych firmy
  • Strategia budowania zaangażowania – rekomendacje zmian, plan działań i metody realizacji na podstawie dostępnych wyników badań i audytu firmy
  • Warsztaty dla menedżerów i HR – przygotowanie kadry zarządzającej do świadomej realizacji koncepcji angażującej organizacji  i budowania zaangażowania pracowników
  • Kultura wysokich wyników – wdrożenie systemów i praktyk nastawionych na wzrost efektywności pracy i realizację celów biznesowych firmy
  • Angażujące Przywództwo – rozwój przywództwa, praca indywidualna i zespołowa nad byciem angażującymi liderami na co dzień
  • Marka pracodawcy (EVP) –  określenie silnych stron i przewag pracodawcy dla kluczowych grup pracowników oraz zdefiniowanie całkowitej oferty pracodawcy i strategii komunikacji do pracowników (EVP) 

 

Od czego zacząć budowanie zaangażowania pracowników w organizacji?

Program Making Engagament Happen jest  skonstruowany w taki sposób, aby umożliwić rozpoczęcie budowania lub wzmacniania zaangażowania pracowników na dowolnym etapie i w dowolnym obszarze w zależności od potrzeb organizacji.

Niemniej jednak punktem wyjścia są wyniki badań grup pracowników, dzięki którym możemy określić jakie obszary są najbardziej priorytetowe w Twojej firmie w zależności od branży, wielkości organizacji, jej celów strategicznych i analizy wpływu konkretnych czynników na zaangażowanie pracowników w Twojej firmie.

W oparciu o sprawdzoną metodologię, nasz know-how i wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi branżami, tworzymy efektywne rozwiązania, których celem jest zwiększanie zaangażowania pracowników. Nie tylko doradzamy, ale przede wszystkim również realizujemy i towarzyszymy firmom w trakcie wdrażania rekomendowanych rozwiązań.

Efekty programu budowania zaangażowania pracowników

Według Aon Hewitt firmy, które inwestują w budowanie zaangażowania osiągają:

  • 2-krotnie wyższy wskaźnik wzrostu przychodów,
  • nawet o 36% niższy wskaźnik rotacji pracowników,
  • wyższą satysfakcję klientów,
  • wyższą wartość dla udziałowców.

 

Zespoły o wyższym poziomie zaangażowania pracowników znacznie częściej osiągają, jak i przekraczają stawiane im cele.

W ostatnich latach z metody budowania zaangażowania pracowników Aon Hewitt skorzystało ponad 1000 polskich organizacji. Wszystkie otrzymały dogłębną diagnozę i konkretne rekomendacje zmian wraz ze wskazówkami wdrożeniowymi.

Pamiętaj: pracownik zaangażowany i pracownik zadowolony to nie to samo.

Zapraszamy do kontaktu.

Kontakt

Dostępne publikacje