Poland
Trends in Global Employee Engagement - raport

Trends in Global Employee Engagement - raport

 

O publikacji

Co roku Aon Hewitt przeprowadza badanie, którego celem jest zmierzenie poziomu zaangażowania pracowników na całym świecie. Niniejszy raport został stworzony na podstawie informacji uzyskanych od ponad 5 mln pracowników w latach 2015-2016. W badaniu brały udział firmy różnej wielkości – od organizacji zatrudniających 100 osób po globalne korporacje posiadające kilkaset tysięcy pracowników – reprezentujące ponad 60 różnych branż.

Globalny poziom zaangażowania pracowników

Według najnowszego raportu Aon Hewitt 2017 Trends in Global Employee Engagement, pierwszy raz od 2012 roku poziom zaangażowania pracowników na świecie spadł. Jednocześnie wzrosła niepewność polityczno-gospodarcza. W skali globalnej kosztuje to organizacje miliardy dolarów związane z absencją pracowników i słabszymi wynikami pracy.

Spadek zaangażowania  pracowników pokazuje również, że ostatnie wydarzenia związane z ruchami populistycznymi, ogólnym poczuciem niesprawiedliwości społecznej, jak i postępem technologicznym mają istotny wpływ na to, w jaki sposób postrzegamy wykonywaną pracę oraz samo środowisko pracy.

Raport  2017 Trends in Global Employee Engagement pokazuje najnowsze badania dotyczące doświadczenia pracowników (employee experience), a także cytuje ekspertów, którzy zajmują się trendami w zaangażowaniu w różnych regionach świata. W raporcie 2017 Trends in Global Employee Engagement, znajdziesz:

  • aktualny poziom globalnego zaangażowania pracowników,
  • jak doświadczenie pracowników różni się w zależności od kraju i regionu,
  • kluczowe czynniki budujące zaangażowanie pracowników na świecie,
  • dane dotyczące zaangażowania pracowników w poszczególnych państwach i historyczne zmiany

 

Zapoznaj się z raportem 2017 Trends in Global Employee Engagement.

Dowiedz się więcej na temat badania zaangażowania pracowników w organizacji!

Kontakt

Pobierz raport

Powiązane publikacje

Badania zaangażowania pracowników