Poland

Ryzyka cyber

Obecnie, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, organizacje polegają na wzajemnie powiązanych rozwiązaniach technologicznych i IT. W związku z zależnością od technologii i potrzebą automatyzacji zwiększenie cyberbezpieczeństwa i transfer ryzyka są niezbędne. Rozwój technologii postępuje szybko, ale krajobraz zagrożeń ewoluuje jeszcze szybciej. Dobre zrozumienie współczesnych ryzyk i przygotowanie planu służącego ich minimalizacji pozwoli ochronić Państwa firmę, dochody i zapewni ciągłość działania.
W miarę jak cyberataki stają się coraz częstsze, staje się oczywiste, że wszystkie organizacje, niezależnie od wielkości, zakresu działalności i branży, stają w obliczu zagrożeń cyber. Ransomware staje się dominującym narzędziem cyberprzestępców, którzy grożą paraliżem systemów biznesowych i wykorzystaniem skradzionych poufnych danych, aby wymusić coraz większe płatności w ramach okupu. Z raportu Aon dotyczącego cyberbezpieczeństwa z 2021 roku wynika, że zaledwie 31 proc. organizacji posiada odpowiednie środki zabezpieczenia działalności.
 
Fakt, że cyberataki mają obecnie wpływ na każdy aspekt działania organizacji oznacza, że bezpieczeństwo cybernetyczne nie jest już tylko kwestią IT. Aby skutecznie zwalczać ryzyko cyber, ekspozycja na ataki musi być dobrze zrozumiana i brana pod uwagę przez cały zarząd. Wszystkie departamenty muszą znać swoje role i obowiązki na długo przed atakiem.

Aon zatrudnia najlepszych specjalistów zarówno w zakresie ubezpieczeń, jak i szeroko rozumianego zarządzania ryzykiem cybernetycznym.
  • Nasi eksperci zdobyli tytuł Najlepszego Zespołu Brokerskiego 2018 przez "Business Insurance".
  • Zespół Cyberbezpieczeństwa Aon został zaliczony do wąskiego grona światowych Liderów w raporcie The Forrester Wave, jednej z najbardziej wpływowych firm doradczych na świecie.
  • Nasz zespół GDS Red Team jest jednym z niewielu na świecie, który jest akredytowany do przeprowadzania testów penetracyjnych CBEST i CREST STAR (Simulated Target Attack & Response) dla organizacji świadczących usługi finansowe, zgodnie z wymogami the Bank of England w zakresie systemu CBEST. 
Współpracując z Aon, otrzymają Państwo kompleksowe wsparcie na każdym etapie budowania odporności organizacji na ryzyka cybernetyczne.
[Kliknij, aby powiększyć]