Poland
Badania zaangażowania pracowników

Badania zaangażowania pracowników


Loading

Aon Hewitt ma ponad 30-letnie doświadczenie w badaniach nad pracownikami na całym świecie. Z biegiem czasu nasze podejście ewoluowało z badań satysfakcji do badań zaangażowania pracowników. Pomożemy Ci zwiększyć poziom zaangażowania pracowników poprzez dostarczanie obszernej analizy, raportowania i wniosków, które umożliwiają wpływanie na zachowanie pracowników i wyniki biznesowe.

Zaangażowani i zmotywowani pracownicy to niższa absencja i rotacja pracowników, wyższa efektywność działania i jakość pracy, większe zadowolenie klientów oraz satysfakcja i lojalność samych pracowników. Przeczytaj więcej o tym jak definiujemy zaangażowanie pracowników.

Jak zbadać zaangażowanie pracowników w firmie?

W zależności od potrzeb i wielkości organizacji, aby prawidłowo zbadać wskaźnik zaangażowania pracowników w Twojej organizacji doradzimy Ci wybrane z poniższych opcji:

  1. Badanie zaangażowania pracowników „szyte na miarę” – kierowane do bardzo dużych firm ze złożoną strukturą organizacyjną obejmującą kilka tysięcy pracowników.
  2. Program Aon Najlepsi Pracodawcystandardowe badanie zaangażowania pracowników dla całej organizacji , rekomendowane dla małych, średnich i dużych firm, z możliwością otrzymania tytułu Najlepszego Pracodawcy.
  3. Badanie pulse check dla całej lub części organizacji weryfikujące postępy w budowaniu zaangażowania pracowników.
  4. Wywiady indywidualne z pracownikami i/lub pogłębione wywiady grupowe.
  5. Linkage analysis -  analizy relacyjne pomiędzy wskaźnikami zaangażowania w pracę a wynikami biznesowymi.
  6. Monitorowania trendów i zmian w środowisku pracy na podstawie danych historycznych nt. zaangażowania pracowników.

Czego dowiesz się o zaangażowaniu pracowników w swojej firmie?

Pomożemy Ci zdobyć wiedzę na temat zaangażowania pracowników i podpowiemy jak wykorzystać ją w praktyce.

Dowiesz się nie tylko jaki jest wskaźnik zaangażowania pracowników w Twojej organizacji, ale przede wszystkich otrzymasz wyczerpujące i przekrojowe informacje, które pozwolą Ci skutecznie pracować nad budowaniem zaangażowania w różnych grupach pracowników. Między innymi dowiesz się jakie są motywatory dla specyficznych grup pracowników, które kategorie mają największy wpływ na wskaźnik zaangażowania w Twojej organizacji, jaki jest potencjał do wzrostu zaangażowania w firmie, nad czym powinieneś pracować najpierw, aby możliwie szybko poprawić wyniki oraz jak wypadasz na tle swojej branży.

Otrzymasz pełną diagnozę swojej organizacji, która umożliwi stworzenie strategii budowania zaangażowania w Twojej firmie.

Więcej o tym na czym polega pełna diagnoza oraz program budowania zaangażowania w firmie dowiesz się na stronie Diagnoza organizacji oraz Budowanie zaangażowania pracowników – Making Engagament Happen.

Największa baza danych o zaangażowaniu pracowników

W Aon Hewitt posiadamy największą w Polsce bazę danych i trendów dotyczących zaangażowania pracowników. Udostępniamy dane porównawcze nt. zaangażowania pracowników, takie jak:

  • zaangażowanie pracowników w branżach,
  • zaangażowanie pracowników według wieku,
  • zaangażowanie pracowników według stażu pracy,
  • zaangażowanie pracowników według poziomu stanowisk i rodzaju wykonywanej pracy.

Zaangażowanie pracowników w branżach różni się w zależności od specyfiki branżowej. Przeczytaj artykuł  Zaangażowanie pracowników w branżach.

20 lat badań nad zaangażowaniem pracowników w Polsce i na świecie

Co roku jako Aon Hewitt publikujemy wnioski z badań zaangażowania pracowników w Polsce i na świecie, trendy w zaangażowaniu pracowników oraz dobre praktyki. To znacząca ,,cegiełka”, którą dokładamy do zmian na rynku pracy i budowania angażujących organizacji. W raporcie Global Trends in Employee Engagement możesz dowiedzieć się jakie są trendy w zaangażowaniu pracowników na świecie. W ramach programu Aon Najlepsi Pracodawcy prowadzimy również największe i najbardziej kompleksowe badanie zaangażowania pracowników w Polsce, co roku publikując wyniki w opracowaniu Case book. Najbardziej angażujące organizacje na polskim rynku.

Jak jeszcze możesz motywować pracowników?

Budowanie zaangażowania pracowników opiera się na wielu aspektach środowiska pracy i może wymagać podejmowania wielu działań w różnych obszarach. W poniższych linkach podpowiadamy co jeszcze pomaga motywować i angażować pracowników:

 

Zobacz jak skutecznie budować zaangażowanie w firmie.