Turkey

Archive: 2019 / 2018 

Misyonumuz, dünyadaki müşterilerimiz, çalışanlarımız ve toplumlar için ekonomik ve insani olasılıkları güçlendirmektir.

Aon, sofistike veri analitiği, endüstri bilgisi ve deneyiminin yanı sıra, günümüzün karmaşık risk ortamlarında gezinen tüm müşterilerimiz için kapsamlı iş kararları oluşturma, çeşitlendirme ve yönlendirme konusunda sektördeki en iyi yeteneklerimizden yararlanır. 

Twitter ve Instagram 'da Aon Türkiye'yi takip edin ve LinkedIn 'de sohbete katılın.

 

26 Kasım 2019 
Çalışanların Finansal Refahı Şirketlerin Odağında
Aon'un Global Finansal Refah Anketi'ne göre çalışanların çoğu yeterince birikim yapamamaktan ve kredi kartı borçlarından şikayetçiyken şirketler de çalışan verimliliğini düşürebilecek finansal endişelere karşı yeni stratejiler geliştirme arayışında. Anket verilerine göre, işverenlerin yüzde 77'si şirketler için finansal refahın önümüzdeki üç yıl içerisinde daha önemli bir konu haline geleceğini düşünüyor.


3 Ekim 2019 
İş Dünyasını Bekleyen Riskler Aon Risk Zirvesi’nde Ele Alındı: Gündemdeki Bir Numaralı Risk Ekonomik Yavaşlama
Aon'un iki yılda bir düzenlediği Aon Risk Zirvesi, bu yıl “Riskli kararlar, bilinçli cesaret ister” sloganıyla gerçekleşti. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve Aon Risk Çözümleri EMEA Yönetim Kurulu Başkanı Carlo Clavarino'nun katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, son dönemde kutuplaşan dünya ve başlatılan küresel ticaret savaşlarıyla birlikte şirketlerin kârlılığını tehdit eden riskler masaya yatırıldı.


9 Eylül 2019 
 Aon Türkiye'de Önemli Atama
Sigorta ve reasürans brokerliği ile risk yönetimi danışmanlığı konularında Türkiye'de faaliyet gösteren Aon'da önemli bir atama gerçekleşti. Demet Karakullukçu Aon Türkiye Özel Riskler bünyesindeki Finansal Kurumlar Direktörü oldu.


13 Ağustos 2019 
Birleşme ve Satın Alma İşlemlerindeki Risklerin Çözümü Sigorta Sermayesi
2018'de tüm dünyada yaklaşık 4 trilyon dolarla rekor seviyelere ulaşan şirket birleşme ve satın alma işlemlerinde patent, marka ve teknoloji gibi fikri mülkiyet statüsündeki gayri maddi varlıklar, en belirleyici etken olarak kabul ediliyor. Aon'un Financial Times ile birlikte hazırladığı Şirket Birleşmeleri ve Satın Almaları Raporui, sigorta şirketlerinin risk öngörüleri ve sermayelerinin birleşme ve satın alma işlemlerinde kullanılması yönünde bugüne kadar pek kullanılmayan fırsatlara dikkat çekiyor. Sigorta sermayesi, özellikle de garantiler ve tazminatlar kapsamındaki risklerin azaltılmasında vazgeçilmez bir unsur haline geliyor.


6 Ağustos 2019 
Doğal Afetlerin Yarıyıl Bilançosu 73 Milyar Dolar 
Tüm dünyada insan hayatını tehdit eden, çok sayıda can kaybına neden olan doğal afetler, dünya ekonomisine de büyük maliyetler getiriyor. Aon verileri, 2019'un ilk yarısında gerçekleşen toplam 163 doğal afetin dünya çapında 73 milyar dolarlık ekonomik kayıp yarattığını ortaya koyuyor. 73 milyar dolarlık ekonomik kaybın 20 milyar dolarlık kısmını ise sigortalanmış kayıplar oluşturuyor.


28 Haziran 2019 
Aon, Bu Yıl da Özel Bir Kutlamayla Yaza "Merhaba" Dedi
Aon çalışanları ve Türk sigorta sektörünün önde gelen isimleri Aon'un geleneksel yaza merhaba partisi Aon Welcome Summer Party'de buluştu.

7 Haziran 2019 
Tüm Dünyada Firmalar Sigortalanmayan Risklerle Karşı Karşıya
Aon 2019 Global Risk Yönetimi Anketi sonuçlarına göre, firmalar “ekonomik yavaşlama” riskini bir numaralı risk olarak değerlendiriyor. 

14 Mayıs 2019
Dijitalleşme ile Birlikte Şirketleri Tehdit Eden Sekiz Siber Risk 
Şirketlerin yeni iş fırsatları elde etmek ve pazardaki rekabetçi güçlerini arttırmak amacıyla teknolojik dönüşümlerini hızlandırması, yeni ve beklenmedik siber riskleri de beraberinde getiriyor. 

8 Mayıs 2019
Sigorta Sektörü, Aon Facultative Day’de Politik Şiddet ve Terör Risklerini Değerlendirdi
Aon Facultative Day'de bir araya gelen Türkiye ve Londra sigorta ve reasürans piyasaları temsilcileri, 2016-2017 yıllarında dünya genelinde artış gösteren terör saldırıları ve politik şiddet riskleri karşısında sigorta sektörünün atması gereken adımları konuştu.


22 Nisan 2019
Sigorta Sektörü Temsilcileri "Aon Day" Etkinliğinde Buluştu
Risk, reasürans, emeklilik ve sağlık konularında profesyonel hizmetler sunan Aon'un 16 Nisan'da Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel'de gerçekleştirdiği “Aon Day” etkinliği Türkiye ve global sigorta sektörünün önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

19 Nisan 2019
Terörizm ve Politik Eylemler Avrupa’daki Şirketler için Yeni Riskleri Beraberinde Getiriyor
Risk, reasürans, emeklilik ve sağlık konularında profesyonel hizmetler sunan Aon' un yeni araştırmasına göre terörizm, Avrupa'yı gittikçe karmaşıklaşan bir güvenlik ortamıyla karşı karşıya bırakıyor.


13 Mart 2019
Global Sağlık Maliyetlerindeki Artış Devam Edecek
Aon'un 2019 Medikal Enflasyon Trendleri Raporu'na göre, dünyada medikal enflasyon oranı 2013'ten bu yana yüzde 7,8 ile en düşük seviyede olmasına karşın, genel enflasyonun üzerinde seyretmeye devam ediyor. Dünyada sağlık sigortası maliyetlerinin artmaya devam edeceğini belirten Aon Türkiye Eş CEO'su Selda Oknas, maliyeti artıran etmenlerin başında yatarak tedavinin geldiğini söyledi.


07 Ocak 2019
Yenilenebilir enerji projelerinde risk yönetiminin önemi artıyor
Son yıllarda artan petrol fiyatlarının bir sonucu olarak ortaya çıkan alternatif enerji arayışları tüm dünyayı meşgul ederken, başta güneş enerjisi ve rüzgâr enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerji üretimi titizlikle yönetilmesi gereken bazı riskleri de beraberinde getiriyor. Enerji üretimi için yenilenebilir kaynakların kullanılması, risk yönetiminde veri ve analitiğin önemini arttırıyor.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medya İletişim Bilgileri 

 

Cumhur Karabacakoğlu
Medya İlişkileri Sorumlusu - Aon Türkiye için Marjinal Porter Novelli
t +90 212 219 29 71 
[email protected] / [email protected]