Turkey

Archive: 2018 / 2019 

Misyonumuz, dünyadaki müşterilerimiz, çalışanlarımız ve toplumlar için ekonomik ve insani olasılıkları güçlendirmektir.

Aon, sofistike veri analitiği, endüstri bilgisi ve deneyiminin yanı sıra, günümüzün karmaşık risk ortamlarında gezinen tüm müşterilerimiz için kapsamlı iş kararları oluşturma, çeşitlendirme ve yönlendirme konusunda sektördeki en iyi yeteneklerimizden yararlanır. 

Twitter ve Instagram 'da Aon Türkiye'yi takip edin ve LinkedIn 'de sohbete katılın.

18 Aralık 2018 
Denizde 'siber' korsan tehlikesi 
Küresel ticaretin omurgasını oluşturan denizcilik sektörü dijitalleşmenin getirdiği yeniliklerden faydalanırken siber saldırganların da radarına takılıyor.

04 Aralık 2018 
Aon uyarıyor: “Milyon dolarlık siber dolandırıcılık Türkiye’yi de vurabilir 
FBI'ın yayınladığı son Siber Suç Raporu sanal ortamda dolandırıcılık sonucu 1,4 milyar dolarlık kayıp yaşandığını tespit ediyor. Rapor, Aon'un global risk öngörülerini doğrular nitelikte çarpıcı veriler ortaya koyuyor.


20 Kasım 2018 
Aon “İyilik Peşinde” gönüllüleri 40’ıncı İstanbul Maratonu’nda Koruncuklar için koştu
Risk, sigorta, reasürans, emeklilik, insan kaynakları çözümleri, sağlık ve yan haklar konularında profesyonel hizmetler sunan Aon'un gönüllüleri 40'ıncı Vodafone İstanbul Maratonu'nda adımlarını Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'na destek olmak için attı. 

18 Eylül 2018 
Küresel ticaret savaşlarının yeni cephesi: Marka ve İtibar Yönetimi
Ticaret savaşlarıyla birlikte dünyada kartlar yeniden karılırken, şirketler, marka ve itibar riski taşıyan kriz durumlarını yönetemediklerinde yıllar içerisinde elde ettikleri kazanımlarını bir çırpıda kaybedebiliyor. 

7 Eylül 2018 
Küresel afetlerin 6 aylık faturası: 45 milyar dolar
Aon'un doğal afet raporuna göre 2018'in ilk altı ayında gerçekleşen doğal afet sayısı geçtiğimiz on sekiz yılın ortalamasını geride bırakırken, doğal afet kaynaklı ekonomik kayıplar ise dünya çapında 45 milyar dolara ulaştı.


6 Temmuz 2018 
Hava ve iklim riskleri şirketlerin yüzde 88’inin kârlılığını tehdit ediyor 
Dünyanın her yerinde giderek artan ani hava değişimleri ülke ekonomilerinde milyarlarca dolarlık kayıplara neden olurken, sektörleri de olumsuz etkiliyor.


27 Haziran 2018
86 milyar dolarlık duvarı delen siber saldırılara karşı 7 güçlü zırh
Aon'un 2018 Siber Güvenlik Tahminleri Raporu'na göre büyük ölçekli siber saldırılar, 86 milyar dolarlık güvenlik harcamalarına rağmen gerçekleşti.


22 Haziran 2018 
6 trilyon dolarlık ‘siber’ risk dengeleri alt üst edecek
Teknolojinin gelişmesi ile birlikte her geçen gün artan siber suçların 2021'de 6 trilyon dolar global maliyete ulaşması beklenirken, artan risk karşısında siber sigorta ürünlerine talepte büyük sıçrama yaşanıyor. Aon'un global analizlerine göre siber sigorta primleri artışı diğer prim türlerini geride bırakacak.


16 Mayıs 2018
Türk şirketler “sağlıklı” bir strateji oluşturmuyor
Aon'un 2018 EMEA Ülkeleri Sağlık Araştırması yayınlandı. Araştırmaya göre, Türkiye'deki kurumların yüzde 100'ü sağlık ve çalışan performansı arasında bir ilişki olduğunu düşünerek sigortalanabilir çalışan yan haklarını sağlık stratejilerine bağlamayı planlarken, sadece yüzde 36'sının tanımlanmış bir sağlık stratejisi var.

4 Mayıs 2018
Aon Türkiye'nin yeni iletişim ajansı Marjinal Porter Novelli
360 derece stratejik iletişim danışmanlığı hizmetleri sunan Marjinal Porter Novelli, dünya çapında 120 ülkede 50.000 çalışanıyla risk, emeklilik ve sağlık konularında profesyonel hizmetler sunan Aon'un Türkiye ofisi ile anlaştı
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medya İletişim Bilgileri 

 

Cumhur Karabacakoğlu
Medya İlişkileri Sorumlusu - Aon Türkiye için Marjinal Porter Novelli
t +90 212 219 29 71 
[email protected] / [email protected]