Turkey

Bireysel Emeklilik Planı: Katılımcı bağlılığı gittikçe zorlaşıyor

Çalışanların emeklilik planına bağlılıklarını arttırmaya yönelik iletişim çalışmaları her zaman zordu, ama Oto Kayıt Sistemi durumu daha da zorlaştırdı. Tecrübelerimize dayanarak, her şeyi sade tutmanın bu sürece destek olduğunu gördük.

Emeklilik planı üyelerini sistemde kalmaya ikna etmek, her zaman uzun bir süreçtir; iletişim ile plana bağlılık arttırılabilir. Çalışanın bilgilendirilmesi ve karar sürecinde aktif yer alması, sahip olduğu yan haklara doğru değeri biçmesini sağlar.

Otomatik kayıt sistemi bu görevi daha da zor hale getirdi. Siz bir emeklilik planına otomatik dahil edildiğinizi duyduğunuzda, doğal olarak tüm süreçlerin sizin adınıza yürütüldüğünü düşünürsünüz. Bu durumda bireyler konuya ilgi göstermeyi bırakır ve bu noktadan sonra standart iletişim metotları yeterli olmaz.

Her türlü emeklilik planı için, bir adım geri çekilin, çalışanlarınızı düşünün ve onlara hayatlarının her aşamasında ihtiyaç duyacaklarını vermeye odaklanın.

  • Yeni katılımcılar ile yüzyüze toplantılar: Çalışanlar plana dahil olduklarında, onlara her şeyi açıkça anlatmak ve en doğru yaklaşıma sahip olmalarını sağlamak zaman ayırmaya değer bir uygulamadır. Bunu başarabilmek için hem küçük grup toplantıları organize ediyoruz, hem de ihtiyaç halinde teke tek organizasyonlar yapıyoruz.
  • Çalışanlar için yeni bir kapı açmak: Kişilerin zaman zaman canlarını sıkan ve doğru yanıtlar aradıkları soruları olabilir. Online seminerlerimiz, kitapçıklarımız ve kullanıcı dostu web sayfalarımız, çalışanların ihtiyaç duydukları cevapları kolayca bulmalarını sağlayacaktır.
  • Erken yatırım yapmaya başlamak: Çalışanlar ne kadar erken tasarruf etmeye başlarsa, emeklilikleri de o kadar rahat olur. 25 yaşındayken emeklilik çok uzak bir konu gibi gözükmekle beraber yatırıma başlamak için doğru zamandır, ama bu pek çok soruyu da beraberinde getirir. Biz sizinle birlikte çalışarak tüm çalışanlarınızın bağlılığını arttıracağız, genç olan ve artık o kadar genç olmayan tüm çalışanlar için.
  • Seminerler - herkese kişisel danışmanlık: İnteraktif olduğu için yüz yüze görüşmeler, bağlılığı arttırmak için çok etkili bir metottur. 50 yaş üzeri çalışanlar için, emeklilik öncesi toplantılar idealdir, bu şekilde onlara, yatırımlarını emeklilik dönemi planlarına en uygun gelecek şekilde yönlendirmelerine yardımcı olabiliriz. 50 yaş altı için ise “geleceğe şimdiden yatırım yapmak neden önemlidir” konusunu seminerler ile açıklarız.
  • Kapsamlı emeklilik hizmetleri: Çalışanlarınızın, emeklilik dönemine ulaştığında pek çok seçeneği olacak. Bizim sunduğumuz raporlar ile, alternatifleri ve bunların potansiyel sonuçlarını kapsamlı kıyaslayabilecek ve kolayca karar verebilecekler.


Biz bunların hepsini deneyimleyerek öğrendik. Tüm dünyada işverenlere, çalışanları ile “konuşma” konusunda yardım etmeye odaklanmış yüzlerce iletişim uzmanımız var. Ve siz Aon’u seçtiğinizde, tüm bu birikim sizin hizmetinizde olacak.

Biz çalışanlarınızın emeklilik planları hakkında düşünmeleri ve emeklilik döneminde güzel bir sonuca ulaşmaları için sürekli yeni ve ilginç yollar geliştiriyoruz. Bu amaca ulaşabilmek için de çok yoğun çalışıyoruz. Elde ettiğimiz sonuçlardan gerçekten gurur duyuyoruz ve bu deneyimi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Değişim zamanı mı geldi?

Bize ulaşmak için;
neslihan.ayanoglu@aon.com.tr.

+90 216 636 0700