Turkey

Bireysel Emeklilik (BES) Strateji Değerlendirmesi

Sahip olduğunuz plan ihtiyacınız olan plan mı?

Şirketler büyüyor ve değişiyor, emeklilik piyasası da hızlı bir şekilde gelişiyor. Bu nedenle, eski emeklilik planınız artık ihtiyaçlarınızı karşılamıyor olabilir. Yeniden göz atmaya ne dersiniz?

Şu an emeklilik planınızı sıfırdan başlatıyor olsanız yine aynı planı mı seçerdiniz?

Muhtemelen aynısı olmazdı. Şirketler büyüyor, iş gücü değişiyor ve emeklilik piyasası sürekli gelişiyor. Yatırımların geleceğini etkileyen yasal değişiklikleri takip etmek zorlaşıyor.

Emeklilik planınızın ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığından emin misiniz? Süre gelen herhangi bir sorun var mı? Sizin için gözden geçirmemize ne dersiniz?

Eski emeklilik planlarını anlamak

Gerçek şu ki, eski emeklilik planları bazen çelişen hedefleri barındırır, bazen de farklı grupları aynı çatı altında dengeli bir sistemde toplamaya çalışır. Böyle ince dengeler üzerinde oturmuş bir planın değiştirilmesi çok zor olacağından, bu planların yönetilmesi ve risklerinin öngörülmesi de zordur.

Emeklilik planları ve stratejileri hakkında kanıtlanmış başarımız sayesinde aklınızdaki soru işaretlerini giderebiliriz.

Piyasa değişikliklerine uyum sağlamak

Son zamanlarda yaptığımız çalışmalarda, değişen koşullara adapte olmuş emeklilik planlarına odaklandık – Örneğin: Oto Kayıt Sistemi sonrası mevcut Bireysel Emeklilik Planı’nda değişikliğe ihtiyacınız var mı?

Emeklilik planınızı güncellerken planın yönetimi çok önemlidir. Bu kapsamda çalışanlarla iletişim, farkındalık arttırma ve çalışanın plana ilgilisini çekme gibi konularda sektör lideri danışmanlarımızla size destek olabiliriz.

Fayda maliyet analizi

Özellikle Oto Kayıt Sistemi çıktığından beri, emeklilik planları çalışanlara sağladığı finansal faydalarla kıyaslandığında; oldukça orantısız miktarda zaman, kaynak ve yönetim yatırımı gerektiriyor.

Bu süreçler iyi kurgulandığında iş yükünü azaltmak ve çalışan faydasını arttırmak mümkündür. Bu alanda stratejik iş ortağınız olmaya hazırız.

Çalışanlarınız, bugün sıfırdan yaratılmış gibi güncel bir planı hak ediyor. Gelin, emeklilik planınızı beraber inceleyelim.

Bize ulaşmak için;
[email protected].

+90 216 636 0700