Turkey

Çalışanlarla İletişim - “Olsa iyi olur” değil bir “Öncelik”tir

İyi bir yan haklar stratejisi tasarlamak, yalnızca işin yarısıdır – asıl hedefiniz ise, tasarladığınız stratejinin ilgi çekici olmasıdır.

Diyelim ki, harika bir yan haklar stratejisi oluşturdunuz, çalışanlarınızı düşünerek ciddi yatırımlar yaptınız, ihtiyaçlara uygun ödüller getirdiniz ve demografiye uygun bir menfaat sepeti oluşturdunuz... Ancak çalışanlarınız sunduğunuz değerlerin farkında değil.

Neden?

Burada anahtar kelime “iletişim”.

Kendinize şunu sorun: çalışanlarımız, onlara tam olarak ne sunduğumuzu biliyor mu ve gerçekten memnunlar mı? Cevap “kesinlikle evet” değilse, çalışanlarla iletişiminizin ne kadar etkin olduğuna bir göz atmaya değer.

İyi iletişim yan haklar paketinin en önemli ayağıdır; yaratılan değerin farkına varmak için stratejiyi en başından inşa etmeniz gerekir.

“İnsan” Merkezli İletişim

Her şirketi birbirinden ayıran bazı özellikler vardır, bu nedenle aynı iletişim stratejisi her projede işe yaramaz. Çalışanlarınızı dinleyerek ve verilerinizi inceleyerek projenin ilk aşamasından itibaren harekete geçirici ve doğru düğmelere basan bir iletişim stratejisi kurmanız gerekiyor.

Mesela:

  • İletişim stratejisi atölyeleri
  • Anketler ve odak grupları
  • Interaktif online uygulamalar
  • Dijital, basılı ve yüz yüze materyaller gibi…

İletişim uzmanlarından oluşan küresel bir ekip

Yan haklar paketinizden gerçek bir geri dönüş almak isterseniz, standart bir e-posta işe yaramaz. Çalışanların kültürüne uygun, ilgi çekici ve kişiselleştirilmiş iletişim metotlarına ihtiyacınız bulunmaktadır.

Dünya genelinde 600'ü aşkın iletişim uzmanımız ile çalışanları harekete geçiren ve heyecanlandıran yan hak paketleri oluşturmanıza yardımcı oluyoruz. Çokuluslu bir şirketseniz, yerel kültüre hakim olan iletişim profesyonelleri dünyanın dört bir yanından size en iyi fikirleri ve anlayışları getirecektir.

Çalışanlarınızın sosyal, ekonomik ve etnik sınıfı ne olursa olsun en çok değer verdikleri yan haklara odaklanarak paketinizin hak ettiği ilgiyi görmesine yardımcı oluruz.

Ticari menfaatler iyi bir iletişimden geçer.

Sağladığınız yan hakların gerçek değerini bulmasını istiyorsanız, iletişim konusunu ciddiye almalısınız.

Bize ulaşmak için;
[email protected].

+90 216 636 0700