Turkey

Esnek Yan Haklar: Çalışan Seçimlerine Özgürlük

Günümüzde iletişim tercihleri, kariyer davranışları, kuruma olan bağlılıkları, teknolojik gelişmelere gösterdiği uyum birbirinden tamamen farklı 4 kuşak, aynı iş ortamında birlikte çalışmaktadır. Söz konusu kuşakların beklentilerinin karşılanması standart tek bir yan hak paketi ile mümkün değildir.

KendinSeç, yerel ve global anlayışların buluştuğu, işverenin belirlediği kurallar dahilinde çalışanların kendi tercihlerine göre yan haklarını seçme özgürlüğüne olanak sağlayan bir portaldır.KendinSeç, 4 farklı kuşağa hitap eden ve dizüstü bilgisayar, tablet, akıllı telefon gibi tüm teknolojik platformlara uyum sağlayan bir portaldır.

Çalışan; kendi öncelikleri, gelecek planları ve hayata dair duyduğu kaygılara göre seçimlerini yapar. Bu sayede tamamen kişiselleştirilmiş ve çalışan için anlam ifade eden bir paket oluşturulmuş olur.

Neden KendinSeç?

• Şirket içi iletişimi, bağlılığı ve motivasyonu arttırır,
• Toplam ödül yaklaşımı ile çalışanı yan hak bütçesi hakkında bilgilendirir,
• Yeni yetenekleri çekme konusunda işverenin gücünü arttırır,
• Yan hak maliyetlerinin kontrolüne yardımcı olur,
• Vergi – bütçe optimizasyonunu sağlar,
• İşverenin marka değerini arttırır, kurumu cazip şirket konumuna taşır,
• Tüm bu faydalarının yanında, insan kaynaklarının operasyonel süreçlerini otomatikleştirerek, insan kaynaklarına ek iş yükü getirmez.

İnsan Kaynaklarının En İyi Arkadaşı ile Tanışın

İşe yeni başlayan çalışanı yan hak paketine eklemek, şirketten ayrılan çalışanı çıkartmak, şirkete özel indirim sağlanılması için şirketlerle görüşmek gibi durumlar İnsan Kaynakları için hem iş yükünü arttıran hem de çok zaman alan süreçlerdir. KendinSeç ile bu süreçleri sizin adınıza yürütmekle kalmıyor, aylık bordrolamanız için sistemden otomatik rapor alabilmenizi sağlayarak süreçleri otomatikleştiriyoruz. Böylelikle operasyonel süreçler için daha az zaman harcanmış ve evrak sirkülasyonu azalmış olmaktadır. Ayrıca Aon’un satın alma gücü ile şirketiniz adına, değişik paketler için özel indirimli anlaşmalar da yapılmaktadır.

Verileriniz Bizimle Güvende

Esnek yan hak uygulamalarındaki en dikkat edilmesi konulardan biri de verilerin güvenliğidir. Özellikle artan siber saldırılarla birlikte, bireysel verilerin güvenliği birçok firma tarafından önem arz etmektedir. Yan hak paketlerinin oluşturulabilmesi, hesaplamaların yapılabilmesi için şirketler tarafından tarafımıza iletilen veriler, birçok ödül almış sistemimizde güvenle saklanmaktadır.

Çalışan İletişiminde Güncel Metotlar

Çalışana yan haklarının anlatılması en az sunulan haklar kadar önemlidir. Esnek yan hak paketleri ile ilgili çalışan iletişiminin tamamını sizin adınıza biz yürütüyoruz. Böylelikle şirket üzerindeki iş yükü azalırken, alanında uzman danışmanlarımız ile yan haklara ilişkin detaylı bilgileri tüm çalışanlarınıza anlatıyoruz.

Tamamen Kişiselleştirilmiş

En önemlisi geniş ve çalışan kitlenize hitap eden bir yan hak portföyü oluşturmaktır, fakat bu portföyü çalışanlarınızın demografik yapısına uygun olarak çok daha kişisel bir hale getirebiliriz.

Çalışmaya başladığımız andan itibaren uzun vadeli öngörülerimizle, çalışanlarınıza doğru seçenekleri sunmak için gerekli analizleri yapıp, size tavsiyelerde bulunmak da işimizin bir parçasıdır.

Kanıtlanmış teknoloji ve doğru iletişim

İyi bir esnek yan haklar paketi oluşturmanın en önemli unsurlarından bir tanesi de sunulan yan hakların kolay ve anlaşılır olmasıdır.

KendinSeç, web tabanlı mobil uygulaması ile seçimleri kolay hale getirir. Ancak bu platformun güvenilir olması gerektiği gibi aynı zamanda da gerçek kullanıcılardan alınan geri dönüşler ile sürekli geliştirilmesi gerekir. Söz konusu geliştirme, her gün Aon teknolojisini kullanan yüz binlerce çalışanın yorumlarına istinaden yapılmaktadır.

Esnek yan haklarınızın değerini arttırın

Bize ulaşmak için;
ilkem.gulec@aon.com.tr.

+90 216 636 0782