Materiały szkoleniowe dla dostawców & najczęściej zadawane pytania (FAQ)

W wielu regionach, zarządzanie zamówieniami spółek Aon odbywa się za pośrednictwem platformy zakupowej Coupa, opartej na technologii chmury, która umożliwia dokonywanie transakcji drogą elektroniczną.

Celem zapewnienia skutecznej i efektywnej współpracy, oraz dostarczenia dostawcom niezbędnych informacji, nasza firma oferuje szeroki wachlarz materiałów szkoleniowych.

Coupa Supplier Portal

Coupa oferuje dostawcom możliwość połączenia z bezpłatnym Coupa Supplier Portal, który umożliwia im centralne zarządzanie każdym z klientów korzystających z platformy Coupa. Oprócz tego, strona CSP Online Help oferuje użytkownikom różnorodne materiały informacyjne i treści wideo na szereg różnych tematów, w tym m.in.: „Czym jest CSP?”, „Jak tworzyć katalogi?” oraz „W jaki sposób otrzymywać zamówienia i wysyłać faktury?”.

Materiały dodatkowe

Przygotowaliśmy dla Państwa dodatkowe materiały na temat naszych zasad i praktyk. Zawierają one informacje przeznaczone dla dostawców korzystających z CSP lub poczty elektronicznej w celu otrzymywania zamówień, wysyłania faktur oraz not kredytowych.


Najczęściej zadawane pytania

 
Q: Z kim mogę się kontaktować, jeśli mam pytania?
A: W przypadku pytań dotyczących praktyk zakupowych, katalogów, wystawiania faktur i innych, prosimy o kontakt pod adresem gsmhelpdesk@aon.com.
Q : Jak mogę przesłać fakturę?

A:

  1. Wariant 1. PO Flip: dostawca ma możliwość utworzenia faktury bazując bezpośrednio na złożonym zamówieniuwygenerowanym automatycznie z systemu Coupa, którą otrzymuje bezpośrednio do skrzynki e-mai
  2. Wariant 2. Połączenie z Coupa Supplier Portal (CSP), bezpłatnym serwisem dla dostawców, który zawiera informacje o wszystkich transakcjach z Aon w jednym miejscu. Jeśli dostawca współpracuje również z innymi klientami, korzystającymi z Coupa, to jego operacje z tymi dostawcami będą również widoczne w CSP.
  3. Wariant 3. Ostatnią i najmniej preferowaną przez Aon opcją jest wysłanie przez dostawcę faktury za pomocą poczty elektroniczej na odpowiedni adres e-mail. Opcja ta wiąże się jednak z utratą możliwości przeglądania statusu płatności.

*Lista krajów, które wdrożyły system zamówień za pośrednictwem Coupa znajduje się tutaj.

Q: W jaki sposób mogę przesłać fakturę, jeśli pełny proces zakupowy Coupa nie jest realizowany w kraju, w którym świadczę usługi na rzecz Aon?

A: Aon wprowadził lokalny moduł fakturowania Coupa dla wielu krajów na całym świecie. Listę krajów i odpowiednie adresy skrzynek odbiorczych Coupa można znaleźć tutaj. Prosimy o przesyłanie faktur w formacie pdf wraz z widocznym numerem zamówienia.

Q: Jakie są dostępne statusy płatności widoczne w CSP i co oznaczają?

A:

  • W oczekiwaniu na zatwierdzenie – faktura oczekuje na zatwierdzenie przez klienta.
  • Rachunek oczekujący – zamawiający nie zasygnalizował odbioru faktury (dotyczy dostawców katalogowych).
  • Zatwierdzone – faktura została zatwierdzona do zapłaty; szczegóły są dostępne po otwarciu faktury.
  • Zapłacone – faktura została zapłacona; szczegóły są dostępne po otwarciu faktury.
Q: Jak mogę dowiedzieć się więcej na temat korzystania z Coupa Supplier Portal?

A: Odpowiedzi na pytania na temat rejestracji w CSP, nawigacji w portalu, potwierdzania zamowien, tworzenia faktur i zarzadzania katalogami znajdą Państwotutaj.